top of page

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!


З 2000 року в Архітектурно-художньому інституті при Одеській державній академії будівництва та архітектури видається збірник наукових праць «Проблеми теорії та історії архітектури України», що входить до переліку фахових видань України (наказ Міністерства освіти і науки України №1279 від 06.11.2014 р.

З 2016 збірнику присвоєно ISSN 2519-4208.

Запрошуємо до співпраці всіх, кого цікавить стан і розвиток архітектурно-містобудівної теорії і практики. Збірник містить наукові праці вчених, аспірантів і викладачів Архітектурно-художнього інституту ОДАБА, вищих навчальних закладів України та країн зарубіжжя.

Особливе місце займає тематика з охорони і реставрації пам'яток архітектури. Порушуються проблеми містобудування, археології, архітектурного проектування та дизайну архітектурного середовища.

Збірник розрахований на співробітників науково-дослідних організацій, наукових працівників, архітекторів-проектувальників.

Матеріали збірника можуть бути корисні викладачам і студентам архітектурних навчальних закладів.

Авторам забаронено надавати в журнал матеріал рукописів, які вже були раніше опубліковані в інших збірниках

 

ЕТИЧНІ ОБОВ’ЯЗКИ ЧЛЕНІВ РЕДАКЦІЙНОЇ КОЛЕГІЇ ТА РЕЦЕНЗЕНТІВ

 

•    Після анонімного (сліпого) рецензування членами редакційної колегії, збірник публікує статті, які містять результати наукових досліджень впровадження нових результатів фундаментальних і прикладних досліджень у галузі будівництва та цивільної інженерії.

•    Всю відповідальність за прийняття або відхилення рукопису несе редактор, який підходить до виконання цих обов’язків зважено та уважно, приймаючи до уваги рекомендації рецензента (доктора наук відповідного наукового спрямування) стосовно якості та достовірності рукопису, поданого до редакції. Також рукописи можуть бути відхилені без рецензування, якщо редактор вважає, що вони не відповідають профілю збірника.

•    Редактор, члени редколегії не повинні надавати доступ іншим особам до будь-якої інформації щодо змісту рукописів, які находяться на розгляданні, окрім осіб, задіяних у професійному оцінюванні даного рукопису. Після одержання позитивного відгуку рецензента та редактора стаття може бути опублікована в збірнику та розміщена на відповідних електронних ресурсах.

•    Відповідно до міжнародного законодавства стосовно захисту авторських прав на електронні інформаційні ресурси, матеріали сайту, електронного збірника, або проекту не можуть бути відтворені повністю або частково у будь-якому вигляді (електронному або друкованому) без попереднього письмового узгодження авторів і редакції збірника. Використання матеріалів збірника в контексті інших документів повинно супроводжуватись обов’язковим посиланням на першоджерело. Забороняється видання та/або розповсюдження матеріалів збірника третіми особами або організаціями на паперовому чи електронному носії. З метою запобігання використовування авторами оригінальних матеріалів третіх осіб без зазначення їх як співавторів або згадування наприкінці статті, під час виказання подяки, та уникання ситуацій включення у співавтори осіб, маючих авторитет у сфері наукових інтересів автора, але непричетних до написання роботи (так звані «ghostwriting» та «guest authorship»), редколегія та редакційна рада мають право запросити детальну інформацію щодо участі й внеску кожного з авторів у написання статті та її окремих складових (ідея, передумови, методи, експериментальні дані тощо). У разі виявлення вищезгаданих фактів редколегія зобов’язана сповістити відповідні інстанції та наукові товариства, де автор працює або є членом.

•    Рецензент повинен своєчасно надавати відгук на статтю із чітко зазначеним висновком щодо рекомендації статті до друку. У разі наявності у рукопису недоліків, які можуть бути усунені, рецензент повинен окреслити коло питань, які потребують доробки, та сповістити про це редактора; рукописи можуть бути подані на повторне рецензування після усунення вказаних недоліків.

ЕТИЧНІ ОБОВ’ЯЗКИ АВТОРІВ

- Статті, що надсилаються до редакції, мають бути оформлені згідно з вимогами збірника та відповідно до ДСТУ 7.1 – 2006 і Постанови ВАК України № 7-05/1 для фахових видань.

- Автор має право та обов’язок захищати свій науковий пріоритет. Разом з тим, публікація неточних і непереконливих наукових результатів, а також публікація в ненаукових виданнях з метою досягнення пріоритету, неприпустимі.

- Автор визнає міжнародні та національні правові норми щодо авторських прав. Він може використовувати інформацію з будь-яких публікацій за умови, що вказує джерело та проводить чітку межу між власними даними та здобутками інших. Запозичення для власних публікацій будь-яких фотографій, рисунків, таблиць, схем тощо потребує, згідно з видавничими правилами, дозволу автора або видавництва.

 

- При публікації результатів дослідження, що проводилося групою авторів, всі, хто брав творчу участь у роботі, мають бути зазначеними як автори; у разі необхідності може бути зазначено їхній особистий внесок. Тільки реальний творчий внесок у наукову роботу може слугувати критерієм авторства.

- Використовувати оригінальні матеріали третіх осіб без зазначення їх як співавторів або при висловлюванні подяки наприкінці статті, поступатися авторством на наукову роботу іншій особі, приймати авторство або співавторство та, особливо, вимагати його є неприпустимим. Також неприпустимо включати у співавтори осіб, маючих авторитет у сфері наукових інтересів автора, але непричетних до написання роботи. У разі виявлення вищезгаданих фактів, автор несе відповідальність перед трудовими на науковими колективами, членом яких він є.

- Автор не повинен повторювати свої наукові публікації з метою підвищення їх кількості. Якщо для пропаганди наукових досягнень доцільна публікація однієї і тієї ж роботи в різних журналах, редактори останніх повинні бути поінформовані про факт публікації в інших виданнях.

- Автор повинен бути об’єктивним в оцінці власних досягнень. Преса, радіо та телебачення можуть бути використані для пропаганди наукових досягнень, але не власної особи. При публікації роботи вчений підпорядковується вимогам видавця, але бажано, щоб наукові ступені та звання автора не були вказані. Така інформація може бути подана у примітці.

 

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ СТАТЕЙ

 

Текст наукової статті подається в електронному вигляді. Допускається не більше 3 співавторів однієї статті.
Статті подаються англійською або українською мовою і друкуються мовою оригіналу. Текстова частина набирається на аркушах формату А4 шрифтом Times New Roman 12 пт через одинарний інтервал, вирівнюється по ширині сторінки, верхнє поле 3 см інші поля по 2 см, абзац - 1,0 см. Обсяг статті до 8000 слів разом з анотаціями, включаючи бібліографічні посилання.

Правила при наборі текстів:

- текст вирівнюється по ширині; не допускається заміна тире знаком дефіса і навпаки;

- сторінки не нумеруються; не допускається створення абзацу клавішею Tab і знаками пробілу;

- виділення фрагмента тексту можливе курсивом (підкреслення не допускається);

- бібліографічні посилання подаються у квадратних дужках у тексті статі та у списку літератури.

Перша цифра – номер у списку літератури, друга – номер сторінки. Для позначення діапазону сторінок (наприклад, 5-7) використовується знак тире без пропусків ліворуч і праворуч від тире. Номери сторінок, які відносяться до одного джерела, розділяються крапкою з комою. Наприклад: [4, с.25], [4, с.25-27], [4, с.25; 7, с.32-33], [17-21].

Графічні матеріали. Всі нетекстові об'єкти повинні бути створені з використанням засобів Microsoft Word (Microsoft Excel Chart, Microsoft Equation).

Рисунки (діаграми, фото) і таблиці мають бути пронумеровані, мати назву та розміщуватися після першого посилання на них у тексті (рис. 1) або (табл 1.).

Ілюстрації приймаються в растровому форматі *.jpg і повинні бути достатньо контрастними. Роздільна здатність має бути 300 точок на дюйм (на реальний розмір зображення у тексті статті). Кожний рисунок вставляється у таблицю з двох рядків: верхній містить безпосередньо зображення, нижній – підпис з номером рисунку. Вирівнювання змісту таблиць – по центру (підписуються 11 кеглем).

 

Статті, що не відповідають цим вимогам, до розгляду не приймаються. Представлені матеріали підлягають додатковому рецензування членами редколегії або провідними фахівцями з науковими напрямками, тому можуть бути повернуті авторам на доопрацювання.

Матеріали направляти до 01 березня поточного року на e-mail редколлегії збірника: zbirnyk-das@ogasa.org.ua. Після рецензування технічний редактор повідомляє про те, що рукопис приймається (або направлено на доопрацювання). При позитивному рецензуванні авторові рукопису окремими файлами необхідно прислати: 1) статтю, оформлену за вимогами; 2) довідку про автора оформлену за зразком; 3) згоду на публікацію оформлену за зразком; 4) копію квітанції (або скриншот) про оплату.

Файли необхідно назвати таким чином:

Іванов_Стаття / Іванов_Довідка / Іванов_Згода / Іванов_Оплата

Вартість публікації складає 70 грн. за 1 стр. + 30 грн. DOI П.І.Б. Броннік Ольга Сергіївна - номер «ПриватБанк» картки  5168 7456 0336 2143

Редколегія залишає за собою право відхилити статтю, якщо вона не відповідає вищевикладеним вимогам. 

 

Обов'язкові структурні елементи статті:

УДК «Друкується зліва звичайним шрифтом»

«пропустити рядок»

НАЗВА СТАТТІ

«по центру великими напівжирними літерами»

«пропустити рядок»

Ініціали автора та прізвище – справа напівжирним шрифтом;

Адреса електронної почти, ОRCID: ****-****-****-****

Місце роботи, місто, країна – справа курсивом  

«пропустити рядок»

Анотація. Обсяг 200 слів для анотації англійською мовою і до 240 слів українською та російською мовами. Текст анотації друкується звичайним шрифтом. Перед кожною анотацією наводяться назва статті мовами відповідно до мови анотації, ініціали та прізвище автора, адреса електронної почти, ОRCID, місце роботи автора.

Анотація повинна містити короткий зміст статі включно з постановкою проблеми, метою статті, викладом основного матеріалу та висновками. Структурні чи змістовні елементи можна розділяти абзацами.

Ключові слова: після кожної анотації на відповідних мовах – до 10 слів або словосполучень.

«пропустити рядок»

Зміст статті. Відповідно до постанови МОН від 15.01.2003 р. № 7-05/1 стаття повинна містити такі структурні елементи (виділяються напівжирним шрифтом): постановка проблеми в загальному вигляді та її зв'язок із важливими науковими чи практичними завданнями; аналіз останніх досліджень і публікацій; формулювання мети статті (постановка завдання); виклад основного матеріалу дослідження; висновки і перспективи подальших розробок у даному напрямку.

«пропустити рядок»

Слово Література / References – по центру

«пропустити рядок»

Оформлення бібліографії згідно з Національним стандартом України «Інформація та документація. Бібліографічні посилання. Загальні положення та правила складання. «ДСТУ 8302-2015» нумерація джерел у квадратних скобах [], кількість бібліографічних посилань від 14 до 21+

                                                                РЕЦЕНЗУВАННЯ

        Згідно з наказом МОН України №1111 від 17.10.2012 п. 2.11 і 3.1., всі статі підлягають обов’язковому рецензуванню. Стадія рецензування виконується у редколегії Збірника незалежними рецензентами.       

        Метою рецензування є підвищення якості наукових статей, які публікуються в Збірнику.

        Статті, написані аспірантами, асистентами, старшими викладачами, здобувачами наукового ступеня кандидата наук рецензують кандидати та доктори наук. Статті, написані кандидатами наук, докторантами, здобувачами наукового ступеня доктора наук рецензують доктори наук. Статті докторів наук рецензуванню не підлягають.

        Рецензенти представляють письмову рецензію на рукопис, в якій вказується:

        • Оцінка піднятої в роботі наукової проблеми і її відповідність тематиці збірника.

        • Оцінка змісту статті:

            - викладені в статті наукові положення і результати, новизна наукових положень і                результатів;

            - обгрунтованість наукових положень і результатів;

            - значимість наукових положень і результатів.

        • Зауваження по викладу і оформленню матеріалу наукової статті.

        • Пропозиції щодо доопрацювання тексту.

        • Висновок про можливість публікації статті.

        Рецензія зберігаеться в редакції протягом 2 років.

                                                                    РЕЦЕНЗЕНТИ:

  1. Уреньов Валерій Павлович, доктор архітектури, професор, (ОДАБА, м.  Одеса, Україна).

  2. Польщікова Надія Володимирівна, кандидат архітектури, доцент (ОДАБА, м. Одеса, Україна).

  3. Василенко Олександр Борисович, доктор архітектури, професор, (ОДАБА, м. Одеса, Україна).

  4. Конюк Андрій Євгенович, професор, Національний Університет «Полтавська Політехніка» м. Полтава, Україна).

  5. Ніколаєнко Володимир Анатолійович, доктор архітектури, професор, Національний Університет «Полтавська Політехніка» м. Полтава, Україна).

  6. Суханов Володимир Геннадійович, доктор технічних наук, професор  (ОДАБА, м. Одеса, Україна).

  7. Смоленська Світлана Олексіївна, доктор архітектури, професор, (ХНУБА, м. Харків, Україна).

  8. Фоменко Оксана Олексіївна, доктор архітектури, професор, (ХНУБА, м. Харків, Україна).

  9. Лукомська Зоряна Володимирівна, доктор архітектури, професор, (Національний Технічний Університет, м. Івано-Франківськ, Україна).

  10. Jozef Graska, доктор технічних наук, професор, (Словацька Висока Школа Технічна, м. Братислава, Словаччина).

  11. Яценко Олександр Іванович, доктор архітектури, професор, (КНУБА, м. Київ, Україна).

  12.  Сапунова Марія Юріївна кандидат архітектури, доцент (ОДАБА, м. Одеса, Україна).

 

Адреса для відправки статей:
вул. Дідріхсона, 4. м. Одеса-29. 65029. Україна, АХІ, ОДАБА,

кафедра  Дизайну архітектурного середовища

Контакти:

zbirnyk-das@ogasa.org.ua

ОДАБА

Форма рецензії

Стиль оформлення літератури

Форма заяви

Зразок анкети

Рецензування

Вимоги до статей

bottom of page